Przejdź do treści Przejdź do menu górnego Przejdź do menu lewego Przejdź do menu dolnego

Zakład Poprawczy
w Barczewie

/.../ Młodość to piękna rzecz.
Nie dlatego, że pozwala robić głupstwa,
lecz dlatego, że daje czas, by je naprawić./.../

Jean Bernard

ZAGROŻENIE EPIDEMICZNE

Wizyta Chóru w ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego

Ilustracja do aktualności Wizyta Chóru  w ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego

W  dnia 2-4 czerwca w naszym mieście, już po raz XXI, odbył się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego. Wiemy już, że kompozytor ten urodził się w Barczewie oraz,  że jest on twórcą znanej nam „Roty” i  „Hymnu Warmii”. Do Barczewa przyjechało osiem chórów z całej Polski.

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Obywatelskich w Barczewie, jak co roku, zaproponowano nam, abyśmy również w tym roku przyjęli w naszym zakładzie jeden z takich chórów. Oczywiście bardzo chętnie przystaliśmy na tę propozycję. Dzień wcześniej przygotowaliśmy salę gimnastyczną  do występu. Zawiesiliśmy zasłony, przyczepiliśmy napis z nazwą występującego chóru, na sztaludze umieściliśmy informacje  dotyczące chóru, zmyliśmy podłogę, że aż lśniła, rozłożyliśmy też dywany, które przedtem  odkurzyliśmy. Napracowaliśmy się niesamowicie, ale…… warto było.

W  dniu 4 czerwca br.  mieliśmy okazję  podziwiać i wysłuchać koncertu Chóru  Politechniki Koszalińskiej „CANZONA” działającego przy Politechnice Koszalińskiej. Na widowni zasiedliśmy my – wychowankowie oraz pracownicy zakładu  i zaproszeni goście.

Członkami Chóru są studenci i absolwenci wspomnianej Politechniki oraz absolwenci innych uczelni krajowych, reprezentujący różne środowiska i profesje. Dyrygentem chóru jest  Radosław Wilkiewicz – prof. nadzwyczajny Akademii Sztuki w Szczecinie.

W swoim repertuarze  zespół ma utwory od muzyki dawnej do współczesnej o charakterze religijnym, świeckim i ludowym, a także opracowania negro spiritual, gospel, capoeira, standardów jazzowych i muzyki rozrywkowej.

Bardzo podobał nam się koncert, oklaskom nie było końca!

Opracowanie

Pedagog – Urszula Galska