Przejdź do treści Przejdź do menu górnego Przejdź do menu lewego Przejdź do menu dolnego

Zakład Poprawczy
w Barczewie

/.../ Młodość to piękna rzecz.
Nie dlatego, że pozwala robić głupstwa,
lecz dlatego, że daje czas, by je naprawić./.../

Jean Bernard

ZAGROŻENIE EPIDEMICZNE

Rozstrzygnięcie XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Wychowanek i Wychowanków Okręgowych Ośrodków Wychowawczych, Schronisk dla Nieletnich i Zakładów Poprawczych

Ilustracja do aktualności Rozstrzygnięcie XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Wychowanek i Wychowanków Okręgowych Ośrodków Wychowawczych, Schronisk dla Nieletnich i Zakładów Poprawczych

Wystawa nadesłanych prac została zorganizowana w Zakładzie Poprawczym w Barczewie. Spotkanie i obrady komisji odbyły się w dniu 25.06.2024. o godz. 9.00. Uczestniczyli w nich Pani Dyrektor ZP w Barczewie Irena Mysakowska, Głowna Księgowa Katarzyna Smosarska,emerytowany pracownik, pomysłodawca i wieloletni organizator przeglądu Pan Waldemar Dusza. Na wystawie zaprezentowano 27 prac z 7 placówek z całej Polski. Po indywidualnej ocenie członków komisji doszło do konfrontacji, a następnie wspólnie wyłoniono laureatów i przyznano nagrody w poszczególnych kategoriach:
Malarstwo
Rysunek
Rzeźba
Inne formy i techniki plastyczne
oraz nagroda główna:
Praca o najwyższych walorach artystycznych

Spośród nadesłanych prac główną nagrodę zdobyła praca Patryka B. z Zakładu Poprawczego w Trzemesznie – wyróżniała się najwyższymi walorami artystycznymi. Po zakończeniu oceny, komisja podzieliła się osobistymi spostrzeżeniami i wrażeniami na temat wystawy XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Wychowanków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w Przeglądzie, bardzo dziękujemy Opiekunom za trud i zaangażowanie. Już dziś zapraszamy do udziału w Jubileuszowym XX Przeglądzie Sztuki Wychowanek i Wychowanków Okręgowych Ośrodków Wychowawczych , Schronisk dla Nieletnich i Zakładów Poprawczych Barczewo 2025.
W imieniu organizatorów – Jolanta Kujawa