Przejdź do treści Przejdź do menu górnego Przejdź do menu lewego Przejdź do menu dolnego

Zakład Poprawczy
w Barczewie

/.../ Młodość to piękna rzecz.
Nie dlatego, że pozwala robić głupstwa,
lecz dlatego, że daje czas, by je naprawić./.../

Jean Bernard

ZAGROŻENIE EPIDEMICZNE

RODZINNE SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE

Ilustracja do aktualności RODZINNE  SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE

Tradycją w naszym zakładzie jest coroczne Rodzinne Spotkanie Mikołajkowe, organizowane przez pracowników zespołu diagnostyczno- korekcyjnego. Odbywa się ono systematycznie od kilku lat. W tym roku klimatycznie i świątecznie było w naszym zakładzie w sobotę 9 grudnia. Miło nam było gościć członków rodzin naszych wychowanków,  pracowników zakładu oraz wszystkich wychowanków.

Kiedy pięknie przystrojona stołówka wypełniła się zapachami pysznego barszczu, pierogów, krokietów i kompotu z suszonych śliwek, zasiedliśmy do wspólnego obiadu. Następnie na stole pojawiły się słodkości, orzechy i mandarynki. Wszyscy konsumowali je z ochotą popijając kawę i słuchając polskich kolęd. Było gwarno i wesoło. Jedni rozmawiali, inni zajęli się dekorowaniem upieczonych przez wychowanków pierniczków, a jeszcze inni śpiewali kolędy. Dla nas było to okazją do lepszego poznania się i rozmów z bliskimi naszych chłopców.

Atrakcją  wydarzenia była fotobudka 360°, która wzbudziła pozytywne emocje, wiele radości i uśmiechów. Wychowankowie wspólnie z bliskimi mieli okazję do stworzenia niezapomnianych wspomnień uchwyconych w filmie. Każdy z obecnych miał okazję przeżyć niesamowite emocje i odkryć możliwości uchwyconych momentów w 360- stopniowym wymiarze.

Kreatywne rekwizyty sprawiły, że zdjęcia stały się niepowtarzalne i wyjątkowe. Od śmiesznych kapeluszy, przez kolorowe okulary, aż po zabawne świąteczne gadżety bożonarodzeniowe – każdy znalazł coś dla siebie.

Spotkanie było udane, jedzenie przepyszne, a atmosfera iście świąteczna, pełna radości i życzliwości. Zadowolone twarze uczestników wynagrodziły nam cały trud przygotowań.

Dziękujemy Pani Dyrektor, wychowankom i współpracownikom za pomoc w organizacji tego pięknego dnia.

Opracowanie:
Urszula Galska
Anna Watros
Ewelina Lubartowicz – Ochal