ZAKŁAD POPRAWCZY BARCZEWO
Ul. Wojska Polskiego 2
Aktualności
Kontakt
Przetargi
Działy zakładu
Informacje dla rodziny
Projekty unijne
Kontrola zarządcza
Oferty pracy
Materiały do realizacji przykładu dobrej praktyki
Druki
Konkurs plastyczny
BIP
Efektywność energetyczna
Archiwum 2014
Archiwum 2013
Archiwum 2012
Archiwum 2011
Archiwum 201330.12.2013

Plan działalności Zakładu Poprawczego w Barczewie na rok 2014.

 

08.12.2013

Coroczne, Mikołajkowe, Rodzinne Spotkanie w naszym zakładzie

W dniu 08-12-2013 roku, w naszym zakładzie, odbyło się coroczne mikołajkowe spotkanie rodzinne. Główną organizatorką  imprezy i koordynatorką wszystkich działań, jak każdego roku, jest Pani  Ewelina Lubartowicz, która przed główną uroczystością  w zakładzie zaprosiła naszych rodziców i opiekunów szczególnymi, mikołajkowymi zaproszeniami listowymi. Zaanonsowało się kilka rodzin, jednak nie wszyscy mogli przyjechać. W bieżącym roku wielką przeszkodą na dotarcie do naszej placówki były przede wszystkim warunki pogodowe; ogromne śnieżyce, zasypane i nieprzejezdne drogi utrudniły sprawne poruszanie się po Polsce i dotarcie do Barczewa. Pomimo tych niedogodności  do placówki dotarły rodziny do części wychowanków i razem z kadrą pedagogiczną i pracownikami zakładu, zaproszonymi gośćmi wzięły udział w przygotowanym spotkaniu. Szczególnym gościem, który przyjął zaproszenie na spotkanie, był Pan Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie Wacław Bryżys. Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia i przywitania wszystkich zebranych przez Panią Dyrektor Placówki, następnie głos zabrał Pan Prezes Sądu Okręgowe, miedzy innymi serdecznie dziękując za zaproszenie i składając wszystkim ciepłe świąteczno noworoczne życzenia. W trakcie spotkania wszyscy uczestnicy mieli okazję do smacznego poczęstunku, nie tylko słodkiego. Wszystkie smaczne, przygotowane produkty były dziełem naszych wspaniałych Pań Kucharek. Spotkanie z rodzinami, podczas mikołajkowych uroczystości, urozmaicił występ ostródzkiego iluzjonisty, Pana Marcina,  który przy akompaniamencie muzyki zabrał wszystkich zebranych w krainę czarów i iluzji. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem, w jego przebieg aktywnie włączyli się zebrani. Pan Marcin zdradził nam nieco tajemnicy iluzjonisty i nauczył nas jednej sztuczki karcianej. W trakcie imprezy odbyły się także świąteczne konkursy na najbardziej oryginalny i najdłuższy łańcuch choinkowy i choinkowe ozdoby świąteczne. W konkursie wzięły udział także rodziny wychowanków. Rezultatem konkurencji jest oryginalnie, świątecznie ozdobiona, żywa choinka zakładowa, która na co dzień dekoruje stołówkę. Na tym kończę moją relację z mikołajkowego spotkania serdecznie zapraszamy za rok i w związku ze zbliżającymi się Świętami i Nowym Rokiem:

 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM DUŻO SPOKOJU, WIARY W PRZYSZŁOŚC DOBREJ,
BEZINTERESOWNEJ I WIECZNEJ MIŁOSICI,
BO TYLKO DLA TEGO WARTO ŻYC ”

 

·         Autor: Krzysztof S., grupa III, pod kierunkiem Pana Dariusza Baranowskiego - wychowawcy grupy 3.

              

Obrazek nr 5        

 
 16.09.2013

OFERTA PRACY NA STANOWISKO KIEROWNIKA INTERNATU W WYMIARZE 1 ETATU...(nieaktualne)
28.06.2013

      W dniu 14.06.2013 o godz. 1530  w zakładzie został zorganizowany po raz kolejny IX Ogólnopolski Przegląd Sztuki Wychowanków Schronisk dla Nieletnich i Zakładów Poprawczych. Na przegląd wpłynęło 46 prac plastycznych z trzynastu placówek z całej Polski -  ZP Barczewo (5), ZP Ostrowiec Świętokrzyski (4), ZP Trzemeszno (4), ZP Kcynia (4), ZP i SdN Zawiercie (5), MOAS Szubin (1), ZP i SdN Pszczyna (1), ZP Studzieniec (6), SdN Chojnice (1), ZP Grodzisk Wielkopolski (4), SdN Dominów (1), ZP i SdN Falenica (6), ZP Gdańsk (4), które zostały ocenione przez jury. Szczegóły dotyczące przeglądu zawarte są w załącznikach.


Załączniki:

  1. Protokół ze spotkania komisji (pdf).
  2. Katalog prac część I (pdf).
  3. Katalog prac część II (pdf).
  4. Broszura (pdf).


        

        Obrazek nr 5                

 05.06.2013

Dzień Rzodziny 2013 w Zakładzie Poprawczym w Barczewie....

 
27.05.2013

OGŁOSZENIE O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY NA WYKONANIE IZOLACJI PIONOWEJ ŚCIAN BUDYNKU GŁÓWNEGO ZAKŁADU POPRAWCZEGO W BARCZEWIE....

13.05.2013

ZAKŁAD POPRAWCZY W BARCZEWIE PILNIE ZATRUDNI NAUCZYCIELA-PSYCHOLOGA W WYMIARZE 12/24 ETATU (nieaktualne).

Szczegóły zawarte są w załączniku.

Załącznik.pdf
 


25.04.2013

PRZETARG NA WYKONANIE IZOLACJI PIONOWEJ ŚCIAN PIWNIC BUDYNKU GŁÓWNEGO ZAKŁADU POPRAWCZEGO W BARCZEWIE...

 
17.04.2013
ZARZĄDZENIE Nr 6/2013 z dna 15 kwietnia 2013r. DYRKEKTORA ZAKŁADU POPRAWCZEGO W BARCZEWIE W SPRAWIE EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ.

 

 
04.03.2013

PODSUMOWANIE ROKU KORCZAKOWSKIEGO W ZAKŁADZIE POPRAWCZYM W BARCZEWIE.

 

Rok Janusza Korczaka był doskonałą okazją do popularyzowania myśli Korczakowskiej wśród wychowanków oraz bliższego poznania życia i twórczości tego wielkiego człowieka. Zaprojektowane przedsięwzięcia miały na celu przybliżenie sylwetki Starego Doktora oraz zapoznanie z myślą pedagogiczną Janusza Korczaka. We wrześniu bieżącego roku wychowawcy klas przeprowadzili pogadanki na temat: „ Janusz Korczak – prekursor w walce o prawa dziecka”. Wychowankowie zainspirowani zostali  do poszukiwania informacji na temat sylwetki, poglądów, twórczości Janusza Korczaka w źródłach encyklopedycznych, elektronicznych, książkach, podręcznikach. Efektem było zgromadzenie materiałów do opracowania notki biograficznej Janusza Korczaka przez wychowanka, która następnie  umieszczona została  przed salą informatyczną oraz gazetek propagujących informacje o Starym Doktorze.


           Wychowankowie mieli możliwość  poznania idei oraz poglądów Janusza Korczaka, oglądania archiwalnych zdjęć na platformie internetowej, korzystania z oficjalnej strony internetowej Roku Janusza Korczaka „ Nie ma dzieci – są ludzie”.

„ Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał” 
                                                                                                                                                                         Janusz Korczak

Realizując powyższe słowa Wielkiego Polaka w ramach obchodów „Roku Korczaka” w dniu 15 października 2012 nadano nowej sali informatycznej imię Janusza Korczaka. 

 

W  uroczystości uczestniczyli:

 

Pani Ewa Dobrzyńska – Murawka  - Wiceprezes Sądu Okręgowego w Olsztynie, 

Pan Lech Jan Nitkowski  - Burmistrz Miasta Barczewa, 

Pani Irena Mysakowska - Dyrektor Zakładu Poprawczego,

Pan Waldemar Pałka – Sędzia wizytator Sądu Okręgowego w Olsztynie.


                

 

 

    Uroczystość nadania imienia Janusza Korczaka sali informatycznej  poprzedzona była prezentacją pokazu multimedialnego przedstawiającego postać Janusza Korczaka i jego dramatyczny los.  Zaprezentowano główne myśli Janusza Korczaka jako przesłanie nawiązujące do czasów współczesnych mające na celu inspirowanie do podejmowania działań na rzecz dzieci i młodzieży.

Jednocześnie wychowankowie przedstawili montaż słowno – muzyczny poświęcony życiu i twórczości  Korczaka. To wielkie wydarzenie w życiu placówki wzbogacone zostało przedstawieniem „ Minuta ciszy po Januszu Korczaku” zaprezentowanym przez osoby współpracujące z naszą placówką, a związane ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Obywatelskich w Barczewie. Odpowiednio dobrana muzyka,  treści stworzyły okazję do refleksji i zadumy nad dziełem Starego Doktora.       
        W miesiącu listopadzie 5  wychowanków uczestniczyło w wystawie prac plastycznych zorganizowanej w Miejskim Domu Kultury  Barczewie pod hasłem –   „ Janusz Korczak – przyjacielem dzieci”.
 

Uroczyste podsumowanie obchodów Roku Korczaka nastąpiło w czasie przedświątecznego spotkania pracowników zakładu z rodzicami oraz wychowankami, które miało  miejsce w dniu 9 grudnia 2012r. Spotkanie stworzyło doskonałą możliwość do podsumowania działań podejmowanych przez placówkę w ramach Roku Janusza Korczaka. Wychowankowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny przybliżający postać Janusza Korczaka. Dyrektor szkoły wygłosił prelekcję adresowaną do wychowanków i ich rodzin -  „ Mów dziecku, że jest dobre, że mądre, że potrafi”. W dzisiejszych czasach nauka Korczaka o tym jak mądrze wychowywać jest zarówno ważna dla nauczycieli jak i rodziców. Jednocześnie istotnym elementem wychowania  jest ukazywanie dzieciom nie tylko praw ale również i obowiązków. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą osobie Janusza Korczaka.

W ramach pracy koła informatycznego wychowankowie pod kierunkiem opiekuna opracowali folder zawierający  informacje dotyczące historii budynku, w którym mieści się zakład poprawczy oraz postaci Janusza Korczaka i głównej inicjatywy upamiętniającej Rok Janusza Korczaka – nadanie nowej sali informatycznej imienia wybitnego Polaka.

 

Wychowankowie wykazali się dużą aktywnością i zaangażowaniem w zaproponowanych formach działań mających na celu przybliżenie postaci Janusza Korczaka.  

 

Podjęte inicjatywy z całą pewnością odpowiednio wpłyną na postawę obywatelsko – społeczną naszych wychowanków.  Słowa Wielkiego Polaka  „Dzieci ! – dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy. Coś z tego zostanie”, staną się drogowskazem dla oddziaływań  resocjalizacyjnych wobec naszych podopiecznych.


 04.01.2013

OFERTA PRACY NA STANOWISKO NAUCZYCIELA PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODU - STOLARZ  (nieaktualne).

W WYMIARZE 1 ETATU...więcej